Kıtalar Arası, siyasal, sosyal, dini, kültürel ve felsefi konularda yorum, tartışma ve analizler yayınlayan bir platformdur. Platformun amacı siyasal, sosyo-ekonomik ve kültürel konuların ve sorunların kavramsal bir düzeyde incelenmesine odaklanmaktır. Güncel siyasal, sosyal veya dini aktörlere odaklanılmaz. Yayınlanan yazılarda konu edilen bazı örnekler, isimler, siyasal ve sosyal yapılar, yazarların yaptığı tartışmalarda örnek sunmak amacıyla bahsedilmiştir.

Editörler

Gökhan BacıkÖzgür Koca ve Ahmet Kuru

Kıtalar Arası’ndan Okuyucularına Teşekkür | 19 Kasım 2017

15 Eylül 2017’de açılan sayfamız bugün itibariyle 100.000 kereden fazla görüntülendi. Değerli zamanlarından bize de ayırıp sayfamızı ziyaret eden herkese teşekkürler!

Yazılarımızı beğenen, beğenmeyen; haklı bulan, bulmayan; kısacası, bütün okuyucularımıza teşekkürler!

Kıtalar Arası tamamen bağımsız, düşünce üretiminin önüne hiç bir engelin konulmadığı bir platform olmak amacıyla ortaya çıkan, mütevazi bir çabadır. Bu çabanın başlangıçtaki prensiplerine bağlı devam etmesi için en büyük güvencesi ise okuyucularının eleştirileridir.

Bilginin üretim ve paylaşımının her insana açık olması gerektiğini savunan Kıtalar Arası, doğru bilgilerin yanı sıra, eleştiri kültürünün yaygınlaşmasına da katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Okuyucularımıza bize vakit ayırdıkları için tekrar teşekkür eder; Kıtalar Arası’nı gündelik hayatta, sosyal medyada sevdikleri ile paylaşmalarını dileriz.